Bežične mreže
Vrsta: Maturski | Broj strana: 22 | Nivo: Treća beogradska gimnazija

УВОД
У скорије време технологија се развија невероватном брзином, док свет постаје све мобилнији. Процесори, радне меморије и пренос података, чак и мобилним телефонима, достижу брзине које су запањујуће. Уобичајени начини мрежног повезивања није више у стању да прати промене које су се догодине у модерном животу човека.
Може се са сигурношћу рећи да је Интернет у протеклих 5-6 година највише напредовао. Није било давно када је модемска 56 К веза представљала једини начин за приступ Интернету, док данас многи пословни људи у свету постављају примедбе на њихову Т1-2 Mbps везу на послу у поређењу са кућном 6 Mbps линијом. Никада пре није се могло лакше и брже стићи до информације, као данас. Што више људи осети драж милисекундског одговора на тражену информацију и мегабитног преузимања информације све се више повећавају границе које људи себи постављају.
Тренутно најраспрострањенији вид приступа Интернету јесте DSL (Digital Subscriber Line). Он омогућава брзине од 384 Kbps до 6 Mbps које се остварују преко телефонског кабла, а једини предуслов је да се ваш телефон не налази у опсегу даљем од 4 километара од телефонске централе која нуди DSL. Нажалост, многи делови града Београда као и градови у Србији још увек немају овакве могућности и поуздано се не може предвидети време када ће их и они добити.
Постоји алтернатива за људе којима је неопходна стална међусобна комуникација и који желе брз Интернет а телекомуникационе компаније нису још увек понудиле решење у виду кабловског приступа.
Бежичне (професионалне и аматерске) мреже (Wireless network) дају једну варијанту одговора на питање: како могу корисници да остваре своју потребу за изменом информација и коришћењем Интернетом у свако време и са сваке позиције у граду?
Предмет овог рада је сагледавање историјата настанка, техничких услова, технологије израде, карактеристика и варијанти реализација Wireless (бежичних) мрежа у савременим градским условима. Тежишно ће се размотрити услови и околности у којима могу да се креирају и користе бежичне аматерске мреже.
Сматрам да је ова тема посебно значајна за оне ученике и будуће студенте којима је неопходан јефтин Интренет а још увек немају могућности да му приступе на класичан начин. Једноставна израда аматерске Wireless мреже са мало финансијских издатака постала је данас доступна сваком грађанину.
ИСТОРИЈА БЕЖИЧНИХ МРЕЖА
Бежичне мреже (Wireles networks) су се појавиле почетком 90. тих година, најпре у Америци у Институту Универзитата на Хавајима.
Бежичне мреже пружају јефтину и брзу комуникацију доступну готово свима, мрежу која својим корисницима омогућавају слободу кретања у раду, већу флексибилност и ефикасност.

---------- OSTATAK TEKSTA NIJE PRIKAZAN. CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU. ---------- 

www.maturskiradovi.net 

 

MOŽETE NAS KONTAKTIRATI NA E-MAIL: maturskiradovi.net@gmail.com

 

 

besplatniseminarski.net Besplatni seminarski Maturski Diplomski Maturalni SEMINARSKI RAD , seminarski radovi download, seminarski rad besplatno, www.besplatniseminarski.net, Samo besplatni seminarski radovi, Seminarski rad bez placanja, naknada, sms-a, uslovljavanja.. proverite!